DFE252010F-100M=P2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DFE252010F-100M=P2
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 900MA 600MOHM SMD
Stock
760
In Stock :
760
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
900mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Tolerance :
20%
Width :
2.0066mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
Test Frequency :
1MHz
Current Rating (Amps) :
900mA
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Material - Core :
Iron Powder
Current - Saturation :
1.5A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Shielding :
Shielded
Case Code (Metric) :
2520
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Length :
2.4892mm
Inductance Frequency - Test :
1MHz
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
1008
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Series :
DFE252010F
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Inductance :
10μH