DFE252008U-1R0M=P2
Mfr.Part #
DFE252008U-1R0M=P2
Description
FIXED IND
Stock
263
In Stock :
263
yes
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Core Material :
Metal Alloy
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance Tolerance :
20%
Operating Temperature (Max) :
85°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
DC Resistance (DCR) :
0.07Ohm
Test Frequency :
1MHz
Factory Lead Time :
12 Weeks
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
2.3A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance :
1 µH