DFE252008U-100M=P2
Mfr.Part #
DFE252008U-100M=P2
Description
FIXED IND
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
0.88Ohm
Core Material :
Metal Alloy
Inductance Tolerance :
20%
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Max) :
85°C
Shielding :
yes
Rated Current-Max :
0.6A
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
10 µH
Test Frequency :
1MHz