DFE252007F-3R3M=P2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DFE252007F-3R3M=P2
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Inductance Tolerance :
20%
HTS Code :
Rated Current-Max :
1.2A
Test Frequency :
1MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Core Material :
Metal Alloy
Shielding :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
yes
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Operating Temperature (Max) :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
3.3 µH
DC Resistance (DCR) :
0.275Ohm