DFE252007F-2R2M=P2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DFE252007F-2R2M=P2
Manufacturer
Murata Electronics
Description
FIXED IND
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Core Material :
Metal Alloy
DC Resistance (DCR) :
0.182Ohm
Test Frequency :
1MHz
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
yes
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Inductance :
2.2 µH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Functions :
1
Rated Current-Max :
1.4A
HTS Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductance Tolerance :
20%