DFE201612E-2R2M=P2
Mfr.Part #
DFE201612E-2R2M=P2
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Description
FIXED IND 2.2UH 1.8A 116MOHM SMD
Stock
738
In Stock :
738
1
HTS Code :
Test Frequency :
1MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
1.8A
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Inductance Tolerance :
20%
Tolerance :
±20%
Inductance :
2.2μH
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Rated Current-Max :
1.8A
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Type :
Wirewound
Current - Saturation :
2.4A
Shielding :
yes
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
116mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C