DF80D-30P-0.5SD(52)
Mfr.Part #
DF80D-30P-0.5SD(52)
Description
CONN PLUG 30POS SOLDER GOLD
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Connector Type :
PLUG
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Positions :
30
Contact Finish Thickness :
1.97μin 0.050μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Closed End
Wire Gauge (Min) :
32 AWG
Factory Lead Time :
10 Weeks
Cable Termination :
Solder
Series :
DF80
Number of Rows :
1
Wire Gauge (Max) :
36 AWG
Contact Type :
Outer Shroud Contact
Pitch :
0.020 0.50mm