DF62P-7EP-2.2C(10)
Mfr.Part #
DF62P-7EP-2.2C(10)
Description
CONN PLUG HSG 7POS 2.20MM
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Pitch :
0.087 2.20mm
Width :
13.5mm
Number of Positions :
7
Length :
16.05mm
Depth :
9.3mm
Crimp
ECCN Code :
EAR99
Number of Rows :
3
Male Pin
3 Rows Plug Bulk White 7 Positions Panel Mount Male Pin Crimp DF62 PBT