DF62B-2EP-2.2C(10)
Mfr.Part #
DF62B-2EP-2.2C(10)
Description
CONN PLUG HSG 2POS 2.20MM
Width :
6mm
No SVHC
Lead Free :
Lead Free
Number of Positions :
2
Pitch :
0.087 2.20mm
Depth :
5.3mm
Gender :
Male
Fastening Type :
Latch Holder
Length :
16.05mm
Contact Type :
Male Pin
Color :
White
Connector Type :
PLUG
Pbfree Code :
yes
Number of Rows :
1
1 Rows Plug Bulk White 2 Positions Free Hanging (In-Line) Male Pin Crimp DF62 PBT