DF62B-24EP-2.2C(10)
Mfr.Part #
DF62B-24EP-2.2C(10)
Description
CONN PLUG HSG 24POS 2.20MM
Length :
16.05mm
Contact Type :
Male Pin
Number of Positions :
24
Color :
White
Pitch :
0.087 2.20mm
Gender :
Male
Width :
13.4mm
Depth :
13.3mm
Number of Rows :
5
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Fastening Type :
Latch Holder
Connector Type :
PLUG
Free Hanging, Panel
5 Rows Plug Bulk White 24 Positions Free Hanging (In-Line) Male Pin Crimp DF62 PBT