DF62-5S-2.2C
Mfr.Part #
DF62-5S-2.2C
Description
CONN SOCKET HSG 5POS 2.20MM
Pitch :
0.087 2.20mm
Lead Free :
Lead Free
Termination :
Crimp
Number of Rows :
2
Number of Positions :
5
Mount :
Free Hanging
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Color :
White
Series :
DF62
Housing Material :
PBT
Datasheets
DF62-5S-2.2C
Hirose DF62-5S-2.2C
2 Rows Socket Bulk White 5 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp DF62 PBT