DF51A-24DP-2DSA(01)
Mfr.Part #
DF51A-24DP-2DSA(01)
Description
CONN HEADER VERT 24POS 2MM
Stock
1
In Stock :
1
Number of Positions :
24
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Pitch - Mating :
0.079 2.00mm
Contact Length - Post :
0.118 3.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish - Mating :
Gold
Row Spacing - Mating :
0.079 (2.00mm)
Voltage - Rated :
250V
Bulk
Published :
2018
Insulation Height :
0.331 8.40mm
Hirose DF51A-24DP-2DSA(01)
SignalBee™ DF51 Series 2-Row Header Solder Brass Bulk Through Hole Gold Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled 24-Position Board to Cable/Wire 0.331 8.40mm Height