DF3069RF25V
Mfr.Part #
DF3069RF25V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
100-BFQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100QFP
Stock
2
In Stock :
2
Microcontrollers
Packaging :
Tray
Connectivity :
SCI, SmartCard
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V~5.5V
Number of Pins :
100
Base Part Number :
DF3069
Series :
H8® H8/300H
Access Time :
25 μs
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
2006
Peripherals :
DMA, PWM, WDT
Lead Free :
Lead Free
Core Processor :
H8/300H
Number of Timers/Counters :
7
Core Size :
16-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Supply Voltage :
5V
Data Converter :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Number of I/O :
70
Memory Size :
512kB
Program Memory Type :
Flash
Frequency :
25MHz
Interface :
SCI
Program Memory Size :
512KB 512K x 8
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA