DF3062RXI20V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DF3062RXI20V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Description
IC MCU 16BIT 512KB FLASH
Stock
204
In Stock :
204
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Product Status :
Active
RAM Size :
8K x 8
Package :
Bulk
EEPROM Size :
Core Processor :
H8/300H
Program Memory Type :
Flash
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Speed :
20MHz
Program Memory Size :
512KB (512K x 8)
Data Converters :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Core Size :
16-Bit
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V ~ 5.5V