DF2648RFC20JV
Mfr.Part #
DF2648RFC20JV
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
144-BFQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 144QFP
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Factory Lead Time :
24 Weeks
Package / Case :
144-BFQFP
Number of I/O :
92
Lead Free :
Lead Free
Base Part Number :
DF2648
Memory Size :
128kB
Number of Pins :
144
Program Memory Type :
Flash
Number of Timers/Counters :
6
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V~5.5V
Mount :
Surface Mount
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
Data Converter :
A/D 12x10b
Interface :
CAN, SCI
Operating Supply Voltage :
5V
Frequency :
20MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Connectivity :
CANbus, SCI, SmartCard
Packaging :
Tray
Core Size :
16-Bit
Access Time :
20 μs
Mounting Type :
Surface Mount
Core Processor :
H8S/2600
Oscillator Type :
Internal
RAM Size :
4K x 8
Peripherals :
LCD, Motor control PWM, POR, PWM, WDT
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA