DF2371RVLP34V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DF2371RVLP34V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
145-TFLGA
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 145TFLGA
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Frequency :
34MHz
Number of I/O :
96
Mount :
Surface Mount
Number of Timers/Counters :
10
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Program Memory Type :
Flash
Base Part Number :
DF2371
Series :
H8® H8S/2300
Package / Case :
145-TFLGA
Core Processor :
H8S/2000
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Published :
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Memory Size :
256KB
RAM Size :
24K x 8
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Core Size :
16-Bit
Operating Supply Voltage :
3.3V
Oscillator Type :
External
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V