DF2268FA20V
Mfr.Part #
DF2268FA20V
Package / Case
100-BFQFP
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Microcontrollers
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Mount :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
5V
Packaging :
Tray
Watchdog Timer :
yes
Memory Size :
256KB
Program Memory Type :
Flash
Data Bus Width :
16b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V
Published :
Number of Pins :
100
Number of I/O :
67
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Frequency :
20MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Access Time :
20 μs
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA