DF2239TF20V
Mfr.Part #
DF2239TF20V
Package / Case
100-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100TQFP
Stock
8
In Stock :
8
Access Time :
20 μs
Program Memory Type :
Flash
Published :
2006
Frequency :
20MHz
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Connectivity :
I2C, SCI, SmartCard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
24 Weeks
Core Processor :
H8S/2000
Number of Pins :
100
RAM Size :
32K x 8
Watchdog Timer :
yes
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Base Part Number :
DF2239
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
H8® H8S/2200
Number of I/O :
72
Program Memory Size :
384KB 384K x 8
16-Bit
Oscillator Type :
Internal
Mount :
Surface Mount
Memory Size :
384kB
Package / Case :
100-TQFP
Operating Supply Voltage :
5V