DF2239TE20V
Mfr.Part #
DF2239TE20V
Package / Case
100-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100TQFP
Access Time :
20 μs
3 (168 Hours)
Oscillator Type :
Internal
Factory Lead Time :
24 Weeks
Watchdog Timer :
yes
Lead Free :
Lead Free
Operating Supply Voltage :
5V
Connectivity :
I2C, SCI, SmartCard
Memory Size :
384kB
Base Part Number :
DF2239
Radiation Hardening :
No
Published :
Mount :
Surface Mount
Program Memory Size :
384KB 384K x 8
Package / Case :
100-TQFP
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Core Processor :
H8S/2000
Surface Mount
Series :
H8® H8S/2200
Number of Pins :
100
RAM Size :
32K x 8
Program Memory Type :
Flash
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Frequency :
20MHz