DF2238RBR13WV
Mfr.Part #
DF2238RBR13WV
Package / Case
112-LFBGA
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 112LFBGA
Microcontrollers
Data Converter :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Packaging :
Tray
Mounting Type :
Surface Mount
Connectivity :
I2C, SCI, SmartCard
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Frequency :
13MHz
Number of Pins :
112
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Base Part Number :
DF2238
Mount :
Surface Mount
Number of Timers/Counters :
10
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.2V~3.6V