DF2238AFA13V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DF2238AFA13V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
100-QFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Access Time :
13 μs
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~5.5V
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Base Part Number :
DF2238
Interface :
I2C, SCI
Packaging :
Tray
Number of I/O :
72
Core Size :
16-Bit
Frequency :
13MHz