DF2217CUTF24V
Mfr.Part #
DF2217CUTF24V
Package / Case
100-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP
Microcontrollers
Oscillator Type :
External
Program Memory Size :
64KB 64K x 8
Connectivity :
SCI, SmartCard, USB
Data Bus Width :
16b
Data Converter :
A/D 6x10b
Frequency :
24MHz
RAM Size :
12K x 8
Memory Size :
64KB
Published :
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Program Memory Type :
Flash
Number of Timers/Counters :
3
Number of I/O :
69
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Watchdog Timer :
yes
Interface :
SCI, UART, USB
Number of Pins :
100
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V