DF2215UBR16V
Mfr.Part #
DF2215UBR16V
Package / Case
112-LFBGA
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 112LFBGA
Microcontrollers
Lead Free :
Lead Free
Interface :
SCI, USB
Number of I/O :
68
Packaging :
Tray
Frequency :
16MHz
Program Memory Type :
Flash
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Supply Voltage :
3.3V
RAM Size :
16K x 8
Memory Size :
256KB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Data Converter :
A/D 6x10b; D/A 2x8b
Access Time :
16 μs
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V