DF2215RUBR24V
Mfr.Part #
DF2215RUBR24V
Package / Case
112-LFBGA
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 112LFBGA
Stock
609
In Stock :
609
Microcontrollers
Access Time :
24 μs
Frequency :
24MHz
3 (168 Hours)
Series :
H8® H8S/2200
Core Processor :
H8S/2000
Data Bus Width :
16b
Packaging :
Tray
Radiation Hardening :
No
Operating Supply Voltage :
3.3V
Memory Size :
256KB
Number of I/O :
68
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Connectivity :
SCI, SmartCard, USB
Oscillator Type :
External
Published :
2010
Number of Pins :
112
Interface :
SCI, USB
Data Converter :
A/D 6x10b; D/A 2x8b
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
RAM Size :
20K x 8
Number of Timers/Counters :
2
Lead Free :
Lead Free
Base Part Number :
DF2215
Factory Lead Time :
24 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V