DF2215RBR24V
Mfr.Part #
DF2215RBR24V
Package / Case
112-LFBGA
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLSH 112LFBGA
Stock
60
In Stock :
60
Microcontrollers
Base Part Number :
DF2215
Published :
2009
Mounting Type :
Surface Mount
RAM Size :
20K x 8
Number of Timers/Counters :
2
Series :
H8® H8S/2200
Program Memory Size :
256KB 256K x 8
Number of I/O :
68
Memory Size :
256KB
Operating Supply Voltage :
3.3V
Core Processor :
H8S/2000
Packaging :
Tray
Interface :
SCI, USB
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Oscillator Type :
External
Program Memory Type :
Flash
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Data Bus Width :
16b
Number of Pins :
112
Factory Lead Time :
24 Weeks
Frequency :
24MHz
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Access Time :
24 μs
Package / Case :
112-LFBGA
Data Converter :
A/D 6x10b; D/A 2x8b
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA