DF2212UFP24V
Mfr.Part #
DF2212UFP24V
Package / Case
64-LQFP
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP
Microcontrollers
Access Time :
24 μs
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
A/D 6x10b
Oscillator Type :
External
Frequency :
24MHz
Number of I/O :
37
3 (168 Hours)
Lead Free :
Lead Free
Core Processor :
H8S/2000
Watchdog Timer :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
DF2212
Memory Size :
128kB
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Published :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V