DF2212CUNP24V
Mfr.Part #
DF2212CUNP24V
Package / Case
64-VFQFN
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
A/D 6x10b
Data Bus Width :
16b
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
64
Frequency :
24MHz
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
Published :
RAM Size :
12K x 8
Interface :
SCI, UART, USB
Series :
H8® H8S/2200
Memory Size :
128kB
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA