DF2211FP24V
Mfr.Part #
DF2211FP24V
Package / Case
64-LQFP
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP
Factory Lead Time :
24 Weeks
Program Memory Size :
64KB 64K x 8
RAM Size :
8K x 8
Interface :
SCI, UART, USB
Peripherals :
DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
64
Package / Case :
64-LQFP
Program Memory Type :
Flash
Published :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Number of Timers/Counters :
3
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Oscillator Type :
External
Lead Free :
Lead Free
Frequency :
24MHz