DF2211CUFP24V
Mfr.Part #
DF2211CUFP24V
Package / Case
64-LQFP
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP
Microcontrollers
Number of Timers/Counters :
3
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Memory Size :
64KB
Program Memory Type :
Flash
Published :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Interface :
SCI, UART, USB
Program Memory Size :
64KB 64K x 8
Number of I/O :
37
RAM Size :
8K x 8
Watchdog Timer :
yes
Oscillator Type :
External
Frequency :
24MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V