DF2148RTE20IV
Mfr.Part #
DF2148RTE20IV
Package / Case
100-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
Access Time :
20 μs
Factory Lead Time :
24 Weeks
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V
Supply Current-Max :
120mA
ROM (words) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
5V
Number of Timers/Counters :
5
Package / Case :
100-TQFP
Number of Pins :
100
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Frequency :
20MHz
Base Part Number :
DF2148
Connectivity :
I²C, UART/USART
Internal
Supply Voltage :
5V
Interface :
I2C, IrDA, SCI
Power Supplies :
5V