DF2148RFA20V
Mfr.Part #
DF2148RFA20V
Package / Case
100-BFQFP
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
Stock
251
In Stock :
251
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V
Terminal Position :
QUAD
Lead Free :
Lead Free
DMA Channels :
Frequency :
20MHz
Base Part Number :
DF2148
74
Watchdog Timer :
yes
Terminal Pitch :
0.5mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.5V
Package / Case :
100-BFQFP
Connectivity :
I²C, UART/USART
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER
PWM Channels :
Access Time :
20 μs
Number of Pins :
100
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Interface :
I2C, IrDA, SCI
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Data Bus Width :
16b
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Number of Terminations :
Mount :
Surface Mount
Has ADC :
Number of Timers/Counters :
2
Surface Mount
Address Bus Width :
24
Packaging :
Tray
Length :
14mm
Power Supplies :
5V
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
Supply Voltage :
5V