DF2148BFA20IV
Mfr.Part #
DF2148BFA20IV
Package / Case
100-BFQFP
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP
Microcontrollers
DAC Channels :
yes
Terminal Position :
QUAD
Memory Size :
128kB
Address Bus Width :
24
Lead Free :
Lead Free
Length :
14mm
Pbfree Code :
yes
DMA Channels :
Peripherals :
PWM, WDT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.5V~5.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
100
Width :
14mm
H8S/2000
Supply Voltage :
5V
Base Part Number :
DF2148
Connectivity :
I2C, IrDA, SCI, X-Bus
Mount :
Surface Mount
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER
Factory Lead Time :
20 Weeks
Has ADC :
ROM (words) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Number of Terminations :
100
PWM Channels :
Power Supplies :
5V
Access Time :
20 μs
Pin Count :
External Data Bus Width :
16
Package / Case :
100-BFQFP
Interface :
I2C, IrDA, SCI, UART
Number of Timers/Counters :
5
Frequency :
20MHz
Supply Current-Max :
70mA