DF2138AVFA10V
Mfr.Part #
DF2138AVFA10V
Package / Case
80-BQFP
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP
Published :
Data Converter :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Number of Timers/Counters :
5
Mount :
3 (168 Hours)
Number of Pins :
80
Access Time :
10 μs
H8® H8S/2100
Oscillator Type :
Internal
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
Program Memory Type :
Flash
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Connectivity :
I²C, UART/USART
Frequency :
10MHz