DF2134AVTF10V
Mfr.Part #
DF2134AVTF10V
Package / Case
80-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80TQFP
Microcontrollers
Has ADC :
yes
RAM Size :
4K x 8
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Core Size :
16-Bit
DAC Channels :
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
80
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Frequency :
10MHz
Surface Mount
Number of I/O :
3 (168 Hours)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Pin Count :
80
Access Time :
10 μs
Factory Lead Time :
24 Weeks
Width :
12mm
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
PWM Channels :
Published :
Height Seated (Max) :
1.2mm
Packaging :
Tray
Terminal Position :
QUAD
Supply Voltage :
3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
12mm
Memory Size :
128kB
Number of Terminations :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V