DF2134ATF20V
Mfr.Part #
DF2134ATF20V
Package / Case
80-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80TQFP
Stock
1
In Stock :
1
Frequency :
20MHz
Radiation Hardening :
No
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V
Published :
2006
Program Memory Size :
128KB 128K x 8
Program Memory Type :
Flash
Package / Case :
80-TQFP
Data Bus Width :
16b
Number of I/O :
RAM Size :
4K x 8
Interface :
I2C, IrDA, SCI
Memory Size :
128kB
Factory Lead Time :
20 Weeks
Data Converter :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Base Part Number :
DF2134
Mounting Type :
Surface Mount
Oscillator Type :
Internal
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA