DF2132RTF20V
Mfr.Part #
DF2132RTF20V
Package / Case
80-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80TQFP
Stock
60
In Stock :
60
Frequency :
20MHz
Base Part Number :
DF2132
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V
Lead Free :
Lead Free
Number of Programmable I/O :
58
Access Time :
20 μs
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
80
Published :
2006
RAM Size :
2K x 8
Number of Timers/Counters :
5
Mount :
Surface Mount
Program Memory Size :
64KB 64K x 8
Number of I/O :
57
Memory Size :
64KB
ROHS3 Compliant
Core Processor :
H8S/2000
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA