DF2132RFA20JV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DF2132RFA20JV
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
80-BQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP
Stock
128
In Stock :
128
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Base Part Number :
DF2132
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
Program Memory Type :
Flash
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~5.5V
Program Memory Size :
64KB 64K x 8
Packaging :
Tray
Mounting Type :
Surface Mount
Core Processor :
H8S/2000
Package / Case :
80-BQFP
Number of I/O :
57
Data Converter :
A/D 8x10b; D/A 2x8b
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Speed :
20MHz
Peripherals :
POR, PWM, WDT
RAM Size :
2K x 8
Core Size :
16-Bit
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA