DF2117VLP20V
Mfr.Part #
DF2117VLP20V
Package / Case
145-TFLGA
Description
IC MCU 16BIT 160KB FLSH 145TFLGA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V
Factory Lead Time :
24 Weeks
Program Memory Size :
160KB 160K x 8
Base Part Number :
DF2117
Connectivity :
I²C, UART/USART
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Number of Timers/Counters :
10
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Data Converter :
A/D 16x10b
Interface :
I2C, SCI
Program Memory Type :
Flash
Core Size :
16-Bit
H8® H8S/2100
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Core Processor :
H8S/2600
Number of Pins :
145
Package / Case :
145-TFLGA
Operating Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RAM Size :
8K x 8
Number of I/O :
112
Mount :
Surface Mount
Memory Size :
160kB
Published :
Frequency :
20MHz