DF2117VBG20IHV
Mfr.Part #
DF2117VBG20IHV
Package / Case
176-LFBGA
Description
IC MCU 16BIT 160KB FLSH 176LFBGA
Stock
27
In Stock :
27
Tray
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Base Part Number :
DF2117
Published :
2009
RAM Size :
8K x 8
Number of Pins :
176
Program Memory Type :
Flash
Program Memory Size :
160KB 160K x 8
Core Processor :
H8S/2600
Number of I/O :
128
Frequency :
20MHz
Radiation Hardening :
No
Core Size :
16-Bit
Data Bus Width :
16b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V
Watchdog Timer :
yes
Lead Free :
Lead Free
Operating Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA