DF2117RVT20V
Mfr.Part #
DF2117RVT20V
Package / Case
144-TQFP
Description
IC MCU 16BIT 160KB FLASH 144TQFP
Stock
434
In Stock :
434
16b
Number of Pins :
144
Oscillator Type :
External
Core Processor :
H8S/2600
Memory Size :
160kB
Base Part Number :
DF2117R
Program Memory Type :
Flash
Connectivity :
I²C, UART/USART
Operating Supply Voltage :
3.3V
Number of Timers/Counters :
14
RAM Size :
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V
Published :
2009
Mounting Type :
Frequency :
20MHz
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA