DEHR33F221KC3B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEHR33F221KC3B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 3.15KV RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Mounting Type :
Through Hole
Lead Diameter :
600 µm
Package / Case :
Radial, Disc
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
7.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Number of Terminations :
2
Multilayer :
No
Size Code :
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Depth :
6mm
Feature :
High Voltage, Low Dissipation Factor
Composition :
Ceramic
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
R
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Termination :
Radial
Lead Style :
Straight
Lead Length :
25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
DEH
Capacitance :
220pF
Temperature Characteristics Code :
R
Datasheets
DEHR33F221KC3B
Murata Electronics DEHR33F221KC3B
DEH 220pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.276Dia 7.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33F221KC3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 3.15kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33F221KC3B Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV