DEHR33D222KA3B
Mfr.Part #
DEHR33D222KA3B
Description
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
Stock
1
In Stock :
1
Height Seated (Max) :
0.709 18.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Size Code :
5920
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
7.5mm
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitance :
2200pF
Depth :
5mm
Lead Length :
25mm
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
2kV
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.591Dia 15.00mm
Datasheets
DEHR33D222KA3B
Murata Electronics DEHR33D222KA3B
DEH 2200pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.591Dia 15.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
DEHR33D222KA3B Overview
A program's size/dimension is 0.591Dia 15.00mm for this device.Its coefficient is R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 2kV, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEHR33D222KA3B Features
a size/dimension of 0.591Dia 15.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV