DEA252450BT-7012D1
Mfr.Part #
DEA252450BT-7012D1
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1008 (2520 Metric), 6 PC Pad
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 1008
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
RF Filters
Number of Pins :
8
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
85°C
Insertion Loss (dB) :
1.5 dB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Input Impedance :
50Ohm
Bandwidth :
100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Output Impedance :
50Ohm Ω
Series :
DEA
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Published :
Length :
2.5mm
Case Code (Metric) :
Attenuation@Freq-Max :
42 dB
Frequency :
2.45GHz Center
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
990.6μm
Radiation Hardening :
No
Filter Type :
Band Pass
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Package / Case :
1008 (2520 Metric), 6 PC Pad
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-40°C
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA252450BT-7012D1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:8, Bandwidth:100MHz, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:1008 (2520 Metric), 6 PC Pad, DEA252450BT-7012D1 pinout, DEA252450BT-7012D1 datasheet PDF, DEA252450BT-7012D1 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA252450BT-7012D1 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.