DEA202450BT-7077A1
Mfr.Part #
DEA202450BT-7077A1
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Description
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
RF Filters
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Bandwidth :
100MHz
Height :
1.0414mm
Input Impedance :
50Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
Band Pass
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Physical Dimension :
L2.0XB1.25XH0.95 (mm)/L0.079XB0.049XH0.037 (inch)
Mount :
Surface Mount
Length :
2mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Pbfree Code :
yes
Output Impedance :
50Ohm Ω
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
2.45GHz Center
Max Operating Temperature :
85°C
Published :
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Insertion Loss (dB) :
2.9 dB
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA202450BT-7077A1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:100MHz, Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:8, Package / Case:0805 (2012 Metric), 8 PC Pad, DEA202450BT-7077A1 pinout, DEA202450BT-7077A1 datasheet PDF, DEA202450BT-7077A1 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA202450BT-7077A1 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.