DE2B3SA101KN3AY02F
Mfr.Part #
DE2B3SA101KN3AY02F
Description
CAP CER 100PF 400V RADIAL
Series :
DE2
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Voltage - Rated :
400VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
100pF
Radial, Disc
Murata Electronics DE2B3SA101KN3AY02F
DE2 100pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.236Dia 6.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc