DE1E3KX332MB4BP01F
Mfr.Part #
DE1E3KX332MB4BP01F
Description
CAP CER 3300PF 300VAC RADIAL
Lead/Base Style :
Straight
Min Operating Temperature :
-25°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
3300pF
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
E
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated :
300VAC
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Murata Electronics DE1E3KX332MB4BP01F
KX 3300pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
DE1E3KX332MB4BP01F Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.394Dia 10.00mm.The operating temperature should be higher than -25°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is E.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DE1E3KX332MB4BP01F Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm