DAS1004805
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DAS1004805
Manufacturer
Cosel
Package / Case
12-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 5V 100W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Type :
Isolated PoE Module
Height :
12.7mm
Size / Dimension :
5.12Lx2.28W x 0.50 H 130.0mmx58.0mmx12.7mm
Package / Case :
12-DIP Module
Voltage - Output 1 :
5V
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Operating Temperature :
-10°C~85°C With Derating
Voltage - Input (Max) :
370V
Weight :
149.999992g
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Input (Min) :
88V
Voltage - Isolation :
500V
Current - Output 1 :
20A
Reach Compliance Code :
Unknown
Lead Free :
Lead Free
Efficiency :
80%
Number of Outputs :
1
Series :
DAS (100W)
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
100W