DA10-050MP-M402
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DA10-050MP-M402
Manufacturer
Artesyn Embedded Power
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Manufacturer :
Artesyn Embedded Power
Product Category :
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Series :
DA10-M (10W)
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Output :
5V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
Level VI
Output Connector :
USB Micro
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Published :
Form :
Wall Mount (Class II)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
2.36Lx1.58W x 2.06 H 60.0mmx40.2mmx52.2mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Region Utilized :
International
Output Power :
10W
Operating Temperature :
-10°C~40°C