D822K39Y5PH65L2R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D822K39Y5PH65L2R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 100V Y5P RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Straight
Lead Pitch :
2.4892mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
8200pF
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Package / Case :
Radial, Disc
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Series :
D
Lead/Base Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
Y5P B
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
D822K39Y5PH65L2R
Vishay D822K39Y5PH65L2R
D 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.394Dia 10.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc