D332M29Z5UL6UJ5R
Mfr.Part #
D332M29Z5UL6UJ5R
Description
CAP CER 3300PF 500V Z5U RADIAL
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
Package / Case :
Radial, Disc
Terminal Shape :
Wire
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
7.5mm
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±20%
Packing Method :
Ammo Pack
Pbfree Code :
yes
Terminal Pitch :
5mm
ECCN Code :
EAR99
Lead/Base Style :
Kinked
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Size Code :
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Number of Terminations :
2
Height :
11.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Voltage - Rated :
500V
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Packaging :
Tape and Box (TB)
Multilayer :
No
Dielectric Material :
Ceramic
Width :
4mm
Published :
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Datasheets
D332M29Z5UL6UJ5R
Vishay D332M29Z5UL6UJ5R
D 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.295Dia 7.50mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc